Jesteśmy Waszą policją. Razem tworzymy bezpieczne województwo

Poszukiwany listem gończym mężczyzna zatrzymany film

2009-07-10, KWP


Świętokrzyscy policjanci zatrzymali wczoraj 26-letniego mieszkańca powiatu starachowickiego, który poszukiwany był listem gończym ." Wpadł" także "rusznikarz".

 

Świętokrzyscy policjanci uzyskali informację na temat miejsca pobytu poszukiwanego listem gończym niebezpiecznego przestępcy. Wg ustaleń policjantów miał on poruszać się w towarzystwie innych osób na trasie pomiędzy Krakowem i Kielcami. Informacje wskazywały, że oprócz poszukiwanego mężczyzny, podróżuje z nim jego kolega, również doskonale znany kieleckim stróżom prawa. Z uwagi na przestępczą przeszłość obu mężczyzn oraz bieżące informacje o możliwości dysponowania bronią palną, podjęto decyzję o wykorzystaniu podczas zatrzymania, kieleckich antyterrorystów. Około godziny 13.00 zauważono pojazd, którym poruszali się mężczyźni. Błyskawiczna akcja policjantów nie pozwoliła na podjęcie jakichkolwiek działań ze strony pasażerów zatrzymywanego pojazdu. Zatrzymanie obu mężczyzn stało się sygnałem do dalszych działań świętokrzyskich kryminalnych. Informacje jakie posiadano na temat poszukiwanego przestępcy wskazały na konieczność sprawdzenia kilku miejsc, które mogły być wykorzystywane przez niego jako kryjówki. W jednym z miejsc w powiecie starachowickim, policjanci odnaleźli pistolet maszynowy, około 200 tabletek extasy, oraz poporcjowaną amfetaminę i marihuanę oraz wnyki służące do kłusownictwa. Ustalenia śledczych wskazywały, że znaleziona broń może pochodzić z domowego warsztatu kolejnego mężczyzny z okolic Starachowic. Tym tropem policjanci trafili do warsztatu ”rusznikarza”, który wg ustaleń Policji miał zajmować się wyrobem i przerabianiem boni palnej na potrzeby kłusowników i grup przestępczych. Podczas przeszukania jego posesji, funkcjonariusze odnaleźli kilka jednostek broni palnej, w tym z zamontowanymi optycznymi przyrządami celowniczymi oraz kilkadziesiąt elementów od broni przygotowanych do montażu, amunicję oraz maszyny tokarskie wykorzystywane przy wyrobie broni.
Prowadzone śledztwo wykaże czy zabezpieczona broń palna mogła zostać użyta podczas innych przestępstw na terenie kraju, na co mogą wskazywać liczne kontakty przestępcze zatrzymanych mężczyzn. Poszukiwany mężczyzna trafił do kieleckiego aresztu śledczego, natomiast rusznikarza oddano pod dozór policji.

powrót
Modyfikowano: 2009-07-11 09:23
X